کد مطلب: 3565 | تاریخ مطلب: 27/09/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

پیام امام خمینی (س) در پی شهادت آیت الله مفتح

پیام امام خمینی (س) در پی شهادت آیت الله مفتح

در پی شهادت آیت الله مفتح امام خمینی با صدور پیامی خطاب به ملت مسلمان ایران شهادت ایشان را تسلیت گفته و اقدام منافقین را محکوم کردند. متن پیام حضرت امام بدین شرح است:

 

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

إنا للَّه و إنا إلیه راجعون آن گاه که منطق قرآن، آن است که ما از خداییم و به سوی او م ی‏رویم و مسیر اسلام، بر شهادت در راه هدف است، و اولیای خدا- علیهم السلام- شهادت را یکی از دیگری به ارث می بردند، و جوانان متعهد ما برای نیل شهادت در راه خدا درخواست دعا می‏ کرده و می ‏کنند، بدخواهان ما که از همه جا وامانده دست به ترور وحشیانه می‏ زنند، ما را از چه می ترسانند؟ امریکا خود را دلخوش می‏ کند که با ایجاد رعب در دل ملت- که سربازان قرآنند- می ‏تواند وقفه ‏ای در مسیر حق و عقب گردی از جهاد مقدس در راه خدا ایجاد کند؛ غافل از اینکه ترس از مرگ برای کسانی است که دنیا را مقرّ خود قرار داده و از قرارگاه ابدی و جوار رحمت ایزدی بی‏ خبرند. اینان از کوردلی، صحنه ‏های شورانگیز ملت عزیز و شجاع ما را در هر شهادتی، پس از شهادتی که در پیش چشمان خیره آنان منعکس است نمی ‏بینند. صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لا یَعْقِلُونَ‏

اینان می‏ بینند که هزار و سیصد سال بیشتر از صحنه حماسه‏ آفرین کربلا می‏ گذرد و هنوز خون شهیدان ما در جوش و ملت‏ عزیز ما در حماسه و خروش است. جناب حجت الاسلام دانشمند محترم آقای مفتح و دو نفر پاسداران عزیز اسلام- رحمة اللَّه علیهم- به فیض شهادت رسیدند و به بارگاه ابدیت بار یافتند، و در دل ملت و جوانان آگاه ما حماسه آفریدند و آتش نهضت اسلامی را افروخته‏ تر و جنبش قیام ملت را متحرک تر کردند. خدایشان در جوار رحمت واسعه خود بپذیرد و از نور عظمت خود بهره دهد. امید بود از دانش استاد محترم و از زبان و علم او بهره ‏ها برای اسلام و پیشرفت نهضت برداشته شود؛ و امید است از شهادت امثال ایشان بهره‏ ها برداریم. من شهادت را بر این مردان برومند اسلام، تبریک و به بازماندگان آنان و ملت اسلام تسلیت می‏ دهم. سلام بر شهیدان راه حق.

27/ 9/ 58/ 28 محرّم الحرام 1400

روح اللَّه الموسوی الخمینی‏

 (صحیفه امام، ج‏11، ص: 320-321)

. انتهای پیام /*