کد مطلب: 2455 | تاریخ مطلب: 14/03/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

امام خمینی(س)

* اگر به من بگویند خدمتگزار، بهتر از این است که بگویند رهبر؛ رهبری مطرح نیست، خدمتگزاری مطرح است، اسلام ما را موظف کرده که خدمت کنیم.


* در اسلام و پیش من رهبری مطرح نیست، برادری مطرح است.

* من با مردم ایران برادر هستم، و خود را خادم و سرباز آنان می دانم.


* من از خدای تبارک و تعالی توفیق همه را می خواهم.من از بیرون آمده ام که خدمت به شما بکنم.من خادم شما هستم، من خادم ملت شما هستم.


* من آمده ام تا پیوند خدمتگزاری خودم را به شما عزیزان عرضه کنم، که تا حیات دارم خدمتگزار همه هستم، خدمتگزار ملتهای اسلامی، خدمتگزار ملت بزرگ ایران، خدمتگزار دانشگاهیان و روحانیان، خدمتگزار همه قشرهای کشور و همه قشرهای کشورهای اسلامی و همه مستضعفین جهان.


* این جانب که یک نفر از خدمتگزاران علمای اعلام و ملت اسلام هستم، در مواقع خطیر و برای مصالح بزرگ اسلامی، حاضرم برای کوچکترین افراد تواضع و کوچکی کنم، تا چه رسد به علمای اعلام و مراجع عظام _ کثرالله امثالهم  _ .


* من دعا گوی همه شما هستم و خدمتگزار همه ملت.و من امیدوارم که بتوانم این خدمتم را تمام کنم، و فرصت پیدا بکنم که این خدمت را تمام بکنم.


* خمینی دست یکایک شما را می بوسد و به یکایک شما احترام می گذارد و یکایک شما را رهبر خودش می داند، که بارها گفته ام من با شما یکی هستم.


* من آمده ام که بزرگواری شما را حفظ کنم من آمده ام که دشمنهای شما را زمین بزنم.


* من احتیاج به کمک مالی ندارم.من با شاه، با یک قلم و چند صفحه کاغذ مبارزه می کنم؛ و اگر یک وقت محتاج به کمکی باشم ملت من به من کمک خواهد کرد.


* پیش من مکان معینی مطرح نیست، عمل به تکلیف الهی مطرح است، مصالح  عالیه اسلام و مسلمین مطرح است.


* برای من مکان مطرح نیست، آنچه مطرح است مبارزه بر ضد ظلم است، هرجا بهتر این مبارزه صورت بگیرد، آن جا خواهم بود.


* من اکنون قلب خود را برای سرنیزه های مأمورین شماحاضر کرده ام، ولی برای قبول زورگوییها و خضوع در مقابل جبارهای شما حاضر نخواهم کرد.


* من برای چند روز زندگی با عار و ننگ ارزشی قائل نیستم.


* خمینی را اگر دار بزنند تفاهم نخواهد کرد.


* اگر خمینی هم با شما سازش کند، ملت اسلام با شما سازش نمی کند.


* ملت ایران باید بداند که من در کنار آنان، تا آخرین نفس برای حفظ قوانین اسلام و مصالح مملکت به مبارزه خود ادامه می دهم.


* خدا می داند که شخصاً برای خود ذره ای مصونیت و حق و امتیاز قائل نیستم؛ اگر تخلفی از من هم سر زد، مُهیّای مؤاخذه ام.


* امیدوارم که خمینی از راه مستقیم اسلام، که مبارزه با قدرتهای ستمگر است هیچ گاه منحرف نشود.


* آنهایی که شناخته اند، می دانند که من آنی که باید انجام بدهم تحت تأثیر واقع نمی شوم، انجام می دهم.


* من بارها اعلام کرده ام که با هیچ کس، در هر مرتبه ای که باشد عقد اخوّت نبسته ام؛ چهار چوب دوستی من، در درستی راه هر فرد نهفته است.


* من اعلام می کنم که هر کس به من نسبت بدهد مطلبی را که بر خلاف دستورات اسلامی است، دروغ گفته است.


* اگر من یک وقتی دیدم که مصلحت اسلام اقتضا می کند که یک حرفی بزنم، می زنم و دنبالش راه می افتم، و از هیچ چیز نمی ترسم  _ بحمد الله تعالی _ ؛ و الله تا حالا نترسیده ام، آن روز هم که می بردندم، آنها می ترسیدند، من آنها را تسلیت می دادم که نترسید.


* من از آن آدمها نیستم که یک حکمی اگر کردم، بنشینم چرت بزنم که این حکم خودش برود؛ من راه می افتم دنبالش.


* من پاپ نیستم که فقط روزهای یک شنبه مراسمی انجام دهم، و بقیه اوقات برای  خودم سلطانی باشم و به امور دیگر کاری نداشته باشم.


* این که من دست از کار خودم برداشتم ( که طلبگی بود ) و آمدم این جا، برای این است که ما یک حکومت صالح نداشتیم، و یک قدرت صالحه در کار نبود.


* من دست برادری دراز می کنم به تمام ملتهای اسلام، به تمام مسلمین دنیا، در شرق و غرب عالم هر چه مسلم هستند.


* من دست عموم ملت اسلام و آزادیخواهان جهان را، در راه قطع ریشه استعمار و استعمارگران، استقلال ممالک اسلامی و گسستن زنجیر های اسارت، می فشارم.


* من دست و بازوی همه عزیزانی که در سراسر جهان کوله بار مبارزه را بر دوش گرفته اند، و عزم جهاد در راه خدا و اعتلای عزت مسلمین را نموده اند، می بوسم و سلام و درودهای خالصانه خود را به همه غنچه های آزادی و کمال نثار می کنم.


* من در این آخر عمر، متواضعانه دست خود را به طرف تمام گروهها[یی] که برای  بر پایی اسلام و احکام آن، که تنها راه سعادت و ضامن استقلال و آزادی ایران از استعمار نو و کهنه است، کوشش و فداکاری می کنند دراز می کنم و از همه استمداد  می نمایم.


* این جانب با تمام طاقت، در حصول وحدت همه اقشار ملت مسلمان کوشش کرده و می کنم.

* من به شما ملت ایران سفارش می کنم که اگر در روزنامه ای، در مطبوعاتی، در  جای دیگری به من سب بکنند، فحش بدهند، کسی حق ندارد که یک کلمه بگوید.من تحریم کردم بر شما جوابگویی را؛ برای اینکه توطئه است، توطئه ها را با سکوت خنثی کنید؛ و اگر چنانچه توطئه زیاد باشد با مشت خنثی می کنیم.


* من گر چه فرزند عزیزی را که پاره تنم بود از دست دادم، لکن مفتخرم که چنین  فرزندان فداکاری در اسلام وجود داشت و دارد.


* من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم، و از خدا می خواهم تا با بسیجیان محشورم گرداند، چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی ام.


* خون و جان ناقابل خویش را برای ادای واجب حق و فریضه دفاع از مسلمانان آماده نموده ام، و در انتظار فوز عظیم شهادتم.


* من وقتی مطالعه روحیه مردان و زنان " جوان از دست داده " را می کنم که  شجاعانه در مقابل مصائب ایستادگی کرده و می کنند، برای خود احساس  شرمندگی می کنم.


* هم برادرهای ما و هم خواهرهای ما؛ همه سربازهای اسلام هستیم.و من امیدوارم که در آن کتابی که بناست اسم سربازها را بنویسند، اسم ما ها را هم به نام سرباز بنویسند.


* من امیدوارم به فوز « اِحدی الحُسنیین » نایل شوم: یا پیشرفت مقصود و اقامه عدل و حق، یا شهادت در راه آن که راه حق است.


* قدرتها و ابرقدرتها و نوکران آنان مطمئن باشند که اگر خمینی یکه و تنها هم بماند، به راه خود که راه مبارزه با کفر و ظلم و شرک و بت پرستی است ادامه می دهد، و به یاری خدا در کنار بسیجیان جهان اسلام، این پابرهنه های مغضوب  دیکتاتورها ،خواب راحت را از دیدگان جهانخواران و سر سپردگانی که بر ستم و ظلم خویش اصرار می نمایند سلب خواهد کرد.


* هیهات که خمینی در برابر تجاوز دیو سیرتان و مشرکان و کافران به حریم قرآن کریم و عترت رسول خدا و امت محمد _ صلی الله علیه و آله _ و پیروان ابراهیم حنیف، ساکت و آرام بماند، و یا نظاره گر صحنه های ذلت و حقارت مسلمانان باشد.


* نهضت ما قائم به شخص نیست، نهضت ما همگانی است، همه ملت رهبرند، همه بیدار شده اند.

. انتهای پیام /*

کلید واژه