کد مطلب: 3622 | تاریخ مطلب: 25/11/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

حکم [اعدام و قتل سلمان رشدی ، به مسلمانان جهان ]

حکم [اعدام و قتل سلمان  رشدی ، به مسلمانان جهان ]

حکم [اعدام و قتل سلمان  رشدی ، به مسلمانان جهان ]

زمان: 25 بهمن 1367/ 7 رجب 1409

مکان: تهران، جماران

موضوع: فتوای قتل سلمان رشدی، نویسنده کتاب کفرآمیز آیات شیطانی

مخاطب: مسلمانان جهان

بسمه تعالی

إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ

به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می رسانم مؤلف کتاب «آیات شیطانی» که علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم و چاپ و منتشر شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن، محکوم به اعدام می باشند. از مسلمانان غیور می خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند، سریعاً آنها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرأت نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس در این راه کشته شود، شهید است ان شاء اللَّه. ضمناً اگر کسی دسترسی به مؤلف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد. و السلام علیکم و رحمة اللَّه و برکاته.

روح اللَّه الموسوی الخمینی

صحیفه امام، ج 21، ص: 263

 

 در روز بیست و نهم بهمن ماه دفتر امام خمینی(س)   اطلاعیه ای را خطاب به مسلمانان ایران و جهان شایعات را در مورد عفو سلمان رشدی پس از توبه، تکذیب می کند و بنابر گفته حضرت امام قتل وی را واجب می داند. متن این اطلاعیه را در ادامه می خوانید:

اطلاعیه [دفتر امام (وجوب قتل سلمان رشدی و عدم امکان توبه)]

زمان: 29 بهمن 1367/ 11 رجب 1409

مکان: تهران، جماران

موضوع: اطلاعیه دفتر امام خمینی در مورد وجوب قتل سلمان رشدی، و تکذیب شایعات

مخاطب: ملت مسلمان ایران و مسلمانان جهان

بسمه تعالی

[رسانه های گروهی استعماری خارجی به دروغ به مسئولین نظام جمهوری اسلامی نسبت می دهند که اگر نویسنده کتاب آیات شیطانی توبه کند حکم اعدام درباره او لغو می گردد. امام خمینی- مدّ ظلّه- فرمودند:].

این موضوع صد در صد تکذیب می گردد. سلمان رشدی اگر توبه کند و زاهد زمان هم گردد، بر هر مسلمان واجب است با جان و مال تمامی همّ خود را به کار گیرد تا او را به دَرک واصل گرداند.

[حضرت امام اضافه کردند:].

اگر غیر مسلمانی از مکان او مطلع گردد و قدرت این را داشته باشد تا سریعتر از مسلمانان او را اعدام کند، بر مسلمانان واجب است آنچه را که در قبال این عمل می خواهد به عنوان جایزه و یا مزد عمل به او بپردازند.

صحیفه امام، ج 21، ص: 268

. انتهای پیام /*