کد مطلب: 967 | تاریخ مطلب: 17/06/1393
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

مراسم گرامیداشت 17شهریور سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (س) مبنی بر تاسیس موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (س)93

مراسم گرامیداشت 17شهریور سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (س) مبنی بر تاسیس موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (س)93

ما باید امروز بیش از هر زمان دیگری به آراء و نظرات حضرت امام (س) رجوع کنیم

به گزارش روابط عمومی :  به مناسبت 17 شهریور سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (س)  مبنی بر تاسیس موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (س) دوشنبه 17 شهریور 93 مراسمی با حضور استاندار اصفهان، معاونین ایشان و جمعی ازمدیران و مسوولین ، هنرمندان  ، ادبا و سینماگران  در نگارستان امام خمینی(س) برگزار شد.

پس از قرائت قرآن و اجرای سرود جمهوری اسلامی ، گروه هنری دوبلاژ موسسه،  بصورت زنده و رادیوئی فرمان تشکیل موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (س)  را از زبان حضرت امام (س) و حاج سید احمد خمینی (ره) به سمع و نظر شرکت کنندگان رساندند  و گروه سرود «مولا» به اجراء سرود پرداختند. 

  

 

در ادامه  مراسم مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(س) ضمن خیر مقدم به حضار و استاندار محترم به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: همه با اتحاد و همدلی برای ترویج افکار حضرت امام(س) تلاش کنیم.

حجت الاسلام کمساری با اشاره به  نامه  مرحوم حاج احمد آقا خمینی (ره)   به حضرت امام(س)   یاد آور شد :   مرحوم حاج احمد آقا  از امام (س)  می خواهد تا برای جلوگیری  از سردرگمی اصحاب انقلاب  در آینده  و اطمینان  آیندگان از آنچه که به نام  امام منتشر می شود  مرجعی را تعیین نمایند ، حضرت امام (س) علی رغم  اینکه  همواره نسبت به مسائل  مربوط به شخص خود  بی اعتنا بودند  ، با استدلالی که حاج  احمد  آقا (ره)  در نامه خود  داشتند فرمان به تاسیس موسسه دادند  .

   

ایشان سپس به  وظایف موسسه اشاره و گفت : جمع آوری اسناد و آثار حضرت امام (ره) و تمامی آثاری که پیرامون شخصیت آن حضرت منتشر می شود و نگهداری و حفاظت دائمی از اسناد یاد شده، ترجمه اسناد به زبان های مختلف، تاسیس موزه برای نگهداری آثار و اسناد، تاسیس فضا های آموزشی برای نشر و توسعه افکار امام (س) ، انتشار مجموعه آثار حضرت امام (ره) ، اشاعه و ترویج افکار و آثار  امام (س) از وظایف موسسه است.

مدیر  موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(س) تصریح کرد: تاریخ نشان داده  است که عدم بکارگیری افکار و اندیشه های حضرت امام (س)  موجب خسران و ضرر ما و جامعه بوده است و زمانی که افکار و اندیشه ها ی امام (س) در امور جاری جامعه به کارگرفته شد ه  پیروز میدان شده ایم.

در ادامه برنامه حاج آقا نکوئی از  مدیران  سابق موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(س)  اصفهان طی سخنانی  گفت :

اندیشه های حضرت امام(ره) سرچشمه ای است که باید در اختیار نسل جوان قرار گیرد

   

سید علی نکویی با بیان این مطلب افزود: باید کاری کنیم که نسل جوان با  نظرات و اندیشه های حضرت امام (س) آشنا شوند و از این سرچشمه استفاده کنند تا وارد آبشخورهایی که دشمنان برای آنها طرح ریزی کرده اند، نشوند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر شرایط خوبی فراهم شده است تا مدیر موسسه بتواند حرکت های جدیدی را ایجاد کند و استاندار اصفهان نیز او را حمایت خواهد کرد.

در ادامه مراسم استاندار اصفهان گفت  : حراست، پاسبانی و پاسداری از آثار حضرت امام (س) از وظایف موسسه تنظیم ونشر آثار حضرت امام (س) است.

 دکتر زرگر پور با بیان این مطلب افزود: نسل آینده باید بدانند که چه تفکر عمیق و ژرفی پشت این اندیشه هاست و موسسه وظیفه دارد از نظرات حضرت امام (س) پاسداری کند تا نسل آینده با تفکرات ایشان آشنا شوند.

استاندار اصفهان با اشاره به این که ما باید امروز بیش از هر زمان دیگری به آراء و نظرات حضرت امام (س) رجوع کنیم، تصریح کرد:این وظیفه موسسه را سنگین تر می کند زیرا این مکان محلی است برای رجوع و سرچشمه ناب اندیشه حضرت امام(س) است.

دکترزرگر پور با بیان این که موسسه با قوت و تحرک بیشتری به موضوعات بپردازد، خاطر نشان کرد: اگر تاکنون شرایطی برای تحکیم بخشیدن به فعالیت های موسسه مهیا نبوده است اکنون این بستر فراهم شده است تا به موضوعات بیشتری درباره نظرات حضرت امام (س) پرداخته شود.

استاندار اصفهان با بیان این که هرچیزی که بوی خمینی (س) بدهد من به آن عشق می ورزم، تاکید کرد: هر گونه بستر هنری، دینی و معرفتی که قرار است در این موسسه ایجاد شود از آن استقبال می کنم.

در پایان از نخبگان فرهنگی و هنری و همکاران سابق موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (س) با حضور استاندار تجلیل شد.

 

. انتهای پیام /*