کد مطلب: 1481 | تاریخ مطلب: 26/04/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نشست خبری مسابقه عکس روح الله96

 نشست خبری مسابقه عکس روح الله96

همه ما باید دست به دست هم دهیم تا اندیشه امام به یک باور عمومی تبدیل و این وظیفه همه ماست ولی برای رسیدن به این هدف دو قشر سهم بیشتری دارند.

برگزاری نشست خبری مسابقه عکس روح الله

 مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره): آنچه از لنز یک عکاس به جامعه ارایه شود ماندگار است.

به گزارش  روابط عمومی موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (ره)  اصفهان  :  نشست خبری مسابقه عکس روح الله صبح یکشنبه ۲۵ تیر ماه با حضور حجت الاسلام  عباس کمساری مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره)  اصفهان و رئیس شورای سیاستگذاری  ، مجید استیکی دبیر اجرایی و وحید مومن زاده دبیر هنری مسابقه  عکس روح الله برگزار شد.

عباس کمساری با اشاره به اینکه جامعه امروزبه اندیشه امام خمینی( ره) نیازمند است، اظهار کرد: همه ما باید دست به دست هم دهیم تا اندیشه امام به یک باور عمومی  تبدیل و این وظیفه  همه ماست  ولی  برای رسیدن به این هدف دو قشر سهم بیشتری دارند.

وی ادامه داد: قشر اول رسانه‌ها هستند که در این جهت می‌توانند گام‌های خوبی بردارند اما متاسفانه رسانه‌های ما فقط در مراسم خاص مانند رحلت امام خمینی (ره) و یا پیروزی انقلاب اسلامی به اندیشه امام می‌پردازند.

 ایشان  با اشاره به اینکه باید مروج اندیشه امام باشیم، گفت: قشر دوم که به اعتقاد من می‌توانند در مسیر گسترش فرهنگ امام گام‌های بلند بردارند هنرمندان هستند اگر اندیشه‌ای در قالب هنر بیان شود آن اندیشه مانا خواهد شد و این را تجربه به ما ثابت کرده است؛ قیام مختار بارها روایت شد ه است اما به اندازه‌ای که سریال مختار نامه در شناسایی این قیام تاثیر گذار بود اقدامات دیگر  موثر نبود.

مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) اصفهان  با اشاره به همکاری‌های مستمر  هنرمندان با نگارستان امام خمینی  (ره) اصفهان ، افزود: امسال برنامه ‌های متعددی برگزار خواهیم کرد و از جمله آنها اختتامیه  مسابقه عکس روح الله است  که نخستین باراواخر شهریور ماه برگزار می‌شود  ،  امیدواریم با استقبال خوب جامعه هنری روبرو شویم.

وی با اشاره به مسابقه عکس روح الله افزود: این مسابقه با مشارکت  شهرداری  اصفهان و کانون عکس  سینما جوان اصفهان برگزار می شود  . در این مسابقه کارگاه‌هایی را با حضور ساسان مویدی و مریم کاظم زاده در نظر گرفته‌ایم و علاوه بر آن اردوهایی برای عکاسان جهت  حضوردر جماران ، حرم امام (ره)  و خمین برگزار  شده و می‌شود.

مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) ادامه داد: این مسابقه در سه حوزه شخصیت امام، اماکن منسوب به امام و اندیشه امام برگزار می شود  که تاکنون بیشتر آثاری که به دست ما رسیده مربوط به اماکن منسوب به امام بوده است و من از هنرمندان می‌خواهم که بیشتر بر روی اندیشه امام کار کنند چرا که آنچه از لنز یک عکاس به جامعه ارایه شود ماندگار است. 

لازم به ذکر است ، مسابقه عکس روح الله در سه بخش دوربین حرفه‌ای، دوربین تلفن همراه و بخش ویژه برگزار می‌شود که بخش ویژه این مسابقه به عکس‌های آلبوم‌های شخصی مربوط است تا کنون 260 اثر به این مسابقه ارسال شده است اما مهلت ارسال تا 20 مرداد تمدید شده است، هنرمندان می‌توانند برای ارسال آثار به سایت imam-khomeini-isf.ir مراجعه کنند.

. انتهای پیام /*