کد مطلب: 3681 | تاریخ مطلب: 26/11/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

اعلام اسامی منتخبین سومین جشنواره نمایشنامه نویسی " روح الله "

اعلام اسامی منتخبین  سومین جشنواره نمایشنامه نویسی  "  روح الله "

 

اعلام اسامی منتخبین  سومین جشنواره نمایشنامه نویسی  "  روح الله "

 

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان : ستاد برگزاری  سومین جشنواره تئاتر و نمایشنامه نویسی  روح الله  طی بیانیه ای  اسامی منتخبین  سومین دوره نمایشنامه نویسی  جشنواره روح الله  را به شرح ذیل اعلام نمود :

 

 بیانیه ستاد برگزاری سومین جشنواره ملی تئاتر و نمایشنامه نویسی روح الله 1399

به نام حق تعالی

تقدیر اینگونه شد که قبل از شروع جشنواره سوم با حضور میهمان ناخوانده کرونا و محدود شدن تجمع ها ی فرهنگی و هنری ، فعالیت های جشنواره  روح الله   نیز متوقف شود .

امید اینکه با بهبود شرایط دوباره این مسیر همچنان با استواری   ،   پایداری خود را اثبات کند.  جشنواره ای که به نام امام خمینی (س)  بنیان گذار فقید انقلاب اسلامی مزین شده و به زیبایی منعکس کننده اندیشه ایشان در ژرفای تفکر وکلامشان برای مخاطبان داخلی و تمام جهانیان است.

و اما بعد

به پاس قدر دانی از هنرمندان همراه جشنواره سوم در هربخش درحد امکانات محدود سعی شد به شایستگی از هنرمندان شرکت کننده نسبت به تعهدات قبلی تقدیر بعمل آید.

در بخش نمایشنامه نویسی تعداد  53  اثر پس از فراخوان رسمی  ستاد برگزاری جهت بازخوانی به دبیرخانه سومین جشنواره رسید؛و این ماحصل تلاش هنرمندان عزیز می باشد که بدینو سیله مراتب قدردانی خود را از ایشان اعلام میداریم.

اماچند نکته قابل تذکراست.

نکته اول

ستاد جشنواره به پاس احترام به حقوق هنرمندان شرکت کننده در این بخش علی رغم متوقف شدن جشنواره ها وظیفه خود دانست نسبت به ادای دین و تخصیص جوایز نمایشنامه نویسان منتخب اقدام نماید.

نکته دوم

در متون ارسال شده متأسفانه بعضی از آثار نگاهی سطحی به موضوع فراخوان داشتند و کمتر به مفاهیم عمیق پرداخته بودند اما در این میان آثاری هم به چشم می خورد که به لحاظ درک مفاهیم و تکنیکهای نوشتاری توجه داوران را به خود جلب نمود.

نکته سوم

جوایزی که پس از این اعلام می شود به آثار منتخب از نظرات هیأت داوران با رتبه های متفاوت می باشند ؛با تفکر های مختلف و نگاه های گوناگون؛که اساسا جذابیت جشنواره ها به همین نگاه های مختلف است اما با وجود همه اختلاف نظر ها و تفاوت در دیدگاه ها ؛ یکسو شدن و رویکرد مشترک از دیگر ویژگی های جشنواره ها از منظر ستاد برگزاری میباشد.

نکته پایانی

قدردانی می کنیم از زحمات مسئولین فرهنگی و تلاش چشم گیر هنرمندانی که با ارائه ی آثارشان به این جشنواره در سومین دوره برگزاری خود جانی دوباره بخشیدند .به  ویژه هیأت داوران سومین جشنواره ملی تئاتر و نمایشنامه نویسی "روح الله  "  آقایان نصرالله قادری –ایوب آقاخانی –محمدرضا رهبری.

نمایشنامه های برگزیده : 

رتبه اول -نمایشنامه شمعی در مسیر تند باد نویسنده  نگین کوچه باغی کرج

رتبه دوم -نمایشنامه فرصت پرواز نویسنده مرضیه شریفی اصفهان ( فلاورجان )

 

رتبه سوم -نمایشنامه تکه ای از آسمان نویسنده سید سعید محمدی تهران

رتبه چهارم -نمایشنامه ملاقات در نوفل لوشاتو نویسنده محمد فخرایی مطلقبوشهر (بندر دیّر)

 

رتبه پنجم -نمایشنامه این داستان نا تمام است نویسنده یاسرپیمانی اصفهان ( خمینی شهر )

رتبه ششم -نمایشنامه عروس نویسنده اصغر گروسی شیراز

. انتهای پیام /*