افتتاح نمایشگاه" ماه نگاره های آسمانی " در نگارستان امام خمینی (ره) اصفهان

کد : 4164 | تاریخ : 08 فروردين 1403


 

افتتاح نمایشگاه" ماه نگاره های آسمانی " در نگارستان امام خمینی (ره) اصفهان

به گزارش  روابط عمومی موسسه تنظیم ونشر اثار امام خمینی (ره) اصفهان : به مناسبت ماه مبارک رمضان و در آستانه میلاد با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) نمایشگاه  هنری  " ماه نگاره های آسمانی"   با مروری بر آثار استاد رضا بدرالسماء از هنرمندان پیشکسوت  نگارگری ایرانی  با حضور مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (ره) اصفهان ، معاون صنایع دستی  میراث فرهنگی استان ،  اساتید  هنری  وعلاقه مندان  ششم فروردین ساعت 10 صبح  در نگارستان امام خمینی(س) اصفهان افتتاح گردید.

این نمایشگاه با استفاده از 25 اثر هنری  در رشته های نقاشی ، مینیاتور ونگارگری از آثار استاد رضا بدر السماء با موضوعات  قران وعترت ، ایثار وشهادت،  در گالری شماره 1 نگارستان امام خمینی دایر و تا  29 فروردین  صبح وعصر پذیرای علاقه مندان خواهد بود .

لازم به ذکر است  از جمله اهداف موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (ره) اصفهان  از برپائی این نمایشگاه ها حمایت و پاسداشت هنرمندان پیشکسوت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و همچنین ادامه حیات این رشته‌ها برای نسل‌های جوان ایرانی و تولید آثار هنری فاخر با موضوع اندیشه وسیره امام خمینی(ه)  می باشد.

رضا بدرالسماء استاد پیشکسوت نگارگری ایرانیست. وی از مدرسین دانشگاه هنر اصفهان و عضو مؤسسه‌ هنرمندان پیشکسوت ایران است. نزدیک به شصت سال فعالیت در زمینه نگارگری و میناکاری از جمله فعالیت‌های اصلی او در کنار نقاشی با تکنیک آبرنگ است. او در سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ نشان درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است. آثار او تا کنون در بیش از چهارصد نمایشگاه انفرادی و گروهی در ایران و سایر کشورهای دنیا نمایش داده شده است. کسب جوایز متعدد داخلی و بین‌المللی و تألیف و تصویرگری کتب ادبی و عرفانی نیز از دیگر افتخارات کارنامه هنری این هنرمند است. همچنین آثار نفیس او زینت‌بخش موزه‌های معتبر ایران چون موزه امام رضا (ع)، موزه هنرهای معاصر تهران، موزه امام علی (ع) تهران و… است.

انتهای پیام /*