برگزاری جلسه توجیهی ویژه راه یافتگان به مرحله نهائی سومین جشنواره تئاتر روح الله

کد : 3993 | تاریخ : 20 دی 1400

 

*برگزاری جلسه توجیهی ویژه راه یافتگان به مرحله نهائی سومین جشنواره تئاتر روح الله

 به گزارش روابط عمومی موسسه  :  با حضور مدیر موسسه و اعضا شورای سیاستگذاری تئاتر و نمایشنامه  نویسی و همچنین برگزیدگان گروههای تئاتر صحنه ای و خیابانی  جلسه توجیهی در راستای بالا بردن کیفیت نمایشها  از نظر محتوا و تکنیک نمایشها با توجه به اهداف جشنواره  عصر روز یکشنبه 19 دی  در نگارستان امام خمینی (س) برگزار گردید.

در این جلسه  آقای بنکدار مدیر موسسه و رئیس شورای سیاستگذاری  جشنواره  ضمن تشکر از حضور  و استقبال هنرمندان از این جشنواره  در خصوص  خاص بودن وموضوعی  بودن جشنواره تئاتر روح الله  ولزوم توجه به  اهداف  جشنواره  و ارائه آثار فاخر در سطح ملی و همچنین  استفاده از ظرفیتهای  موجود در استان  جهت اینگونه برنامه ها ی فرهنگی هنری  مطالبی را بیان نمود.

ایشان با بیان اینکه هر رویداد فرهنگی که ریشه در آئین و دین  داشته باشد و ماهیت ملی و ریشه های تاریخی و مذهبی این کشور را برای عموم مخاطبین  بیان کند ، لاجرم  در ذیل تفکر حضرت امام قرار می گیرد .

در آثار اخلاقی و درآثار مهم  حضرت امام (س) مشخصا ، تفکر ایشان  این است که یک انسان کامل ساخته شود و یک کارخانه آدم سازی باشد که انسان ، به مقام انسان کامل نزدیک  بشود و به آن بحث فطری و مقامی که دارد برسد.

مهمترین وجه  امام  این است که اگر در سیاست ، فلسفه ، اخلاق  ورود کردند وگاها به نظر می رسد که اینها با هم متضاد هستند   همه اینها ذیل این هست که یک انسان والا، یک انسان  که نزدیک باشد به مقام الهی  وانسان کامل تربیت بشود .

ایشان گفت   :  یک هنر و یک فرهنگی که بتواند  یک پله  مخاطب را به آن مقام انسان کامل  نزدیک کند و تحول واحساسی ایجاد بکند ، مثل روح می ماند که کالبد این جامعه  را زنده می کند ، بنابر این

 هر رویداد  فرهنگی و هنری  که در ذیل این  بحثی که ذکر شد تعریف بشود  در چهارچوب اندیشه وتفکر  امام (س) قرار می گیرد و ما در موسسه تنظیم ونشر آثار حضرت امام خمینی (س) موظف هستیم  از آن حمایت کنیم و وظیفه خود می دانیم  که همه امکانات وظرفیتها را برای شکل گیری این فرهنگ  به کار گیریم   تا این فرهنگ پویا  وبا نشاط  تاثیر خود را در جامعه  به نحو احسن داشته باشد  .

در ادامه جلسه   دبیر هنری جشنواره نیز نکاتی را در مورد رعایت قوانین ، اصول حرفه ای و شرعی  و پایبندی به تعهدات  نسبت به اجراهای اصلی بیان کرد.

در پایان جلسه هنرمندان در خصوص موضوعات مختلف جشنواره با مدیر موسسه واعضاء شورا  تبادل نظر کردند .

لازم به ذکر است  اختتامیه سومین جشنواره تئاتر ونمایش نامه نویسی روح الله که مقرر بود در اسفند 1398 برگزار گردد و به دلیل شیوع بیماری کرنا به تعویق افتاد ،  در نیمه  اسفند1400 در اصفهان برگزار  خواهد شد .