دیدار جمعی از هنرمندان هنرهای تجسمی با مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان

کد : 3979 | تاریخ : 08 دی 1400

دیدار جمعی از هنرمندان هنرهای تجسمی با مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان

به گزارش روابط عمومی  موسسه:  عصر روز سه شنبه  هفتم دی ماه همزمان با آئین گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسی  استاد حمید رضا صادق گلی ،  جناب آقای بنکدار  مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان با جمعی از هنرمندان رشته های تجسمی  در نگارستان امام خمینی (س) دیدار و گفتگو نمودند .

در این دیدار مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان در بخشی از سخنان خود با اشاره به تاریخ  فلسفه  هنر ، ابراز داشتند  که هنر خوشنویسی و معماری  از جمله هنرهای اصیل است که ریشه در مذهب  وآئین الهی دارد  ،  خط کوفی  که امیرالمومنین از آن برای کتابت قران کریم استفاده می نمود  مورد توجه پژوهشگران ونسخ شناسان جهان  قرار  دارد،  از اهمیت این هنر  حکایت دارد.

وی افزود آنچه که در ذیل هنر دینی و آئینی  قرار می گیرد و مانند کتابت و خوشنویسی  ، در سپهر اندیشه وتفکرجمالی حضرت امام قرار می گیرد.

در ادامه  مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام (س) ابراز امیدواری نمودند که در رویکرد جدید  موسسه ، همکاری های میان هنرمندان و مراکز تخصصی فرهنگی و هنری افزایش یابد  و به خلق آثار  فاخر  وماندگار منجر شود.

در این دیدار که روسای  انجمن خوشنویسان وانجمن نقاشان  نیز حضور داشتند  جناب آقای حمید رضا صادق گلی  از اساتید انجمن خوشنویسان نیز به ایراد سخن پرداختند و از همکاری موسسه با هنرمندان طی بیش از  دو دهه فعالیت نگارستان امام خمینی (س) در شهر اصفهان  قدر دانی و تشکر نمودند .

انتهای پیام /*