سرپرست جدید موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی منصوب شد

کد : 3676 | تاریخ : 06 دی 1399

طی حکمی از سوی سید حسن خمینی، حجت الاسلام و المسلمین علی کمساری به عنوان سرپرست جدید موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی منصوب شد.


به گزارش روابط عمومی موسسه :

طی مراسمی در حسینیه جماران، ضمن قدردانی از زحمات دکتر حمید انصاری قائم مقام پیشین موسسه، در حکمی از سوی سید حسن خمینی، حجت الاسلام و المسلمین علی کمساری به عنوان سرپرست جدید موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی منصوب شد.

مراسم معارفه سرپرست جدید موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) صبح  پنج شنبه با حضور آیت الله سید حسن خمینی، اعضای بیت امام، مسئولان موسسه و جمعی از شخصیت های سیاسی و فرهنگی در حسینیه جماران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات دکتر حمید انصاری قائم مقام پیشین موسسه، طی حکمی از سوی سید حسن خمینی، حجت الاسلام و المسلمین علی کمساری به عنوان سرپرست جدید موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی منصوب شد.

     

متن حکم انتصاب حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی کمساری به عنوان سرپرست مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) بدین شرح است:

بسمه تعالی

قَدْ جاءَکُمْ مِنَ اللّهِ نُورٌ وَ کِتابٌ مُبینٌ یَهْدی بِهِ اللّهُ مَنِ اتَّبَعَ رِضْوانَهُ سُبُلَ السَّلامِ وَ یُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَی النُّورِ بِإِذْنِهِ وَ یَهْدیهِمْ إِلی صِراط مُسْتَقیم (مائده/ 15 و 16)

خدای متعال را خاضعانه سپاسگذاریم که در دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی، هنوز هم نام مبارک امام خمینی(س) بر تارک نظام اسلامی می درخشد و چنانکه رهبر معظم انقلاب همواره اشاره کرده اند انگشت هدایت او چراغ راهنمای مردم عزیز و شریف این سرزمین است. مردمی که چون همیشه، درخشش نام و تذکار یاد و طنین افکار امام را بازتابی از حضور و تجلی نبی مکرم اسلام(ص) و اهل بیت طاهرینش(ع) می دانند و با پرچم خمینی به استقبال منجی موعود رهسپارند. باشد که به سرمنزل شهود ربانی و اخلاق حمدانی واصل آیند.

و در این میان، به عنوان قطره ای از دریای ملت ایران، خدمتگذاران مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) مفتخرند که در طول بیش از سی سال، به قدر وسع و با همت بالا و توکل به حیّ لایزال، توانسته اند گام های بلندی را در مسیر شناخت و بازشناسی اندیشه و افکار و رفتار و کردار معمار کبیر انقلاب اسلامی(س) بردارند.

بی تردید نفس گرم و حق امام خمینی(س) در هفدهم شهریور 1367 در فرمان به یادگار عزیز و فرزند بزرگوارشان مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خمینی، مبنی بر تأسیس این مؤسسه و نگاه ژرف و نیت خالص یادگار امام رحمت الله علیهما، سرمایه ای بود که پایه این بنای محترم را بر صداقت و اخلاق و ایمان نهاد و همین بزرگترین توشه موسسه بوده و خواهد بود. همچنانکه لطف رهبر معظم انقلاب و خلف شایسته امام و دولت های مختلف و همراهی و همدلی ایشان و موافقت مجلس و قوه قضائیه و سایر ارگان های جمهوری اسلامی و همچنین محبت تمامی اهل فرهنگ و هنر و دانشمندان و فرهیختگان، سرمایه مهم دیگری است که به فروغ بیشتر و بهتر این نهاد بر آمده از فرمان امام انجامیده است.

و در این میان خدمت شایسته برادرم جناب آقای دکتر حمید انصاری، جایگاه ویژه ای دارد. زحماتی که باید اذعان نمود، همراه با شناخت و احاطه نسبت به آراء و اندیشه امام خمینی(س) از عوامل مهم در توفیق مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام بوده است.

و اینک که ایشان به حکم قانون بازنشستگی، مدیریت مجموعه را بر عهده ، ندارند، با توجه به تجربیات کاملی که حجت الاسلام و المسلمین آقای کمساری در دوره حضور در معاونت مؤسسه به دست آورده اند و با عنایت به پیشنهاد برادر عزیز جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ محمدعلی انصاری مبنی بر حضور مستمرشان در حرم مطهر امام خمینی، ایشان را به عنوان سرپرست مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منصوب می نمایم.

مسئولیت ایشان در درجه نخست، اصلاح اساسنامه و ساختار مجموعه و ایجاد تناسب آن با شرایط جدید فرهنگی است و در مرحله بعد، انتظار آن است که با همت مضاعف و تکیه بر نیروی جوانی، مسیر گذشته را هموارتر و با توان بیشتر بپیمایند.

والحمدلله رب العالمین

سیدحسن خمینی

حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی کمساری پیش از این مشاور و رئیس مرکز فرهنگی و هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، معاون استاندار و رئیس سازمان ملی جوانان استان کرمان، رئیس جشنواره اشراق، معاون فرهنگی و هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)  را در کارنامه مدیریتی خود دارد و طی حکمی از سوی آیت الله سید حسن خمینی، تولیت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) بعنوان سرپرست جدید موسسه منصوب گردید.  

      

یادگار امام همچنین در حکم جداگانه ای دکتر حمید انصاری را به عنوان مشاور عالی تولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منصوب کرد. متن این حکم به شرح زیر است:

بسمه تعالی

برادر گرامی و عزیز، اندیشمند توانا جناب آقای دکتر حمید انصاری دامت توفیقاته

اکنون که به حمد خدای متعال و پس از دوره ای سرشار از موفقیت و تلاش به حکم قانون بازنشستگی از مسئولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، کناره گرفته اید، بر خود وظیفه می دانم صمیمانه شکرگزار تلاش ها و دل سوزی هایتان باشم.

بی شک آنچه امروز به عنوان توفیق مؤسسه شناخته می شود، جز با همت عالی شما و مدیریت خوبتان مبسر نبود. حضور گرم و بی چشم داشت شما، از زمان مرحوم یادگار امام و پس از آن همراه با حقیر از سرمایه های مؤسسه بوده و هست.

اینک با توجه به آنچه که نوشتم و آنچه بیش از آن بر آن واقفم، ضمن تشکر مجدد، شما را به عنوان مشاور عالی تولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منصوب می کنم.

بی تردید، مدیریت آینده مؤسسه از نظرات شما بهره مند خواهد بود.

برادرتان 

سیدحسن خمینی

3 دی ماه 99

 

انتهای پیام /*