چهاردهمین جشنواره ملی شعر مهر بهمن 95

گنجینه شعر موسسه اصفهان با هزاران قطعه سروده شده شعر از بزرگترین گنجینه های شعر امام و انقلاب است.

کد : 1664 | تاریخ : 14 بهمن 1395

چهاردهمین جشنواره ملی  شعر مهر بهمن برگزار  گردید

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) اصفهان: در آستانه سی و هشتمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی ایران  چهاردهمین جشنواره ملی  شعر مهر بهمن از ساعت 30/18 روز پنج شنبه 14 بهمن ماه 95 با حضور معاونت محترم  فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) ،  مسئولین فرهنگی و هنری اصفهان ، شعرا ،ادبا ،  فرهیختگان کشوری و برگزیدگان جشنواره در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) اصفهان  برگزار گردید .

در ابتدای مراسم  حجت الاسلام عباس کمساری مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) اصفهان ضمن تبریک و تهنیت ایام الله دهه فجر و خیر مقدم به حضار و شرکت کنندگان در چهاردهمین جشنواره ملی  شعر مهر بهمن با بیان اینکه   :امسال در آستانه سالگرد انقلاب با حوادثی تلخ مواجه شدیم، ابتدا رحلت یار دیرین حضرت امام و انقلاب ، حضرت آیت الله موسوی اردبیلی که امام از ایشان  با عنوان شخصیت صالح و فقیهی مطلع و عالمی عامل یاد می کنند.و در گذشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی که امام در وصف او فرمودند ، بدخواهان بدانند هاشمی زنده است ، چون نهضت زنده است ، او که به حق شناسنامه انقلاب بود و از ارکان اساسی نظام و فقدانش ثلمه ای بزرگ برای جامعه اسلامی حادثه دیگری که این ایام باعث اندوه همه شده اتفاق تلخ ساختمان پلاسکو و جان باختن تعداد زیادی از هموطنان یاد و خاطره همه این عزیزان را گرامی  داشتند.                                                                                                                                                                               مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان گفت : امروز شاهد برگزاری چهاردهمین جشنواره شعر مهر بهمن هستیم ، این اتفاق الهی را شاکریم ، این جشنواره تا کنون منشا ثمراتی بسیار بوده است . از جمله آن می توان با افتخار ادعا کرد به واسطه برپایی این اتفاق مبارک ، گنجینه شعر موسسه اصفهان ، با هزاران قطعه سروده شده شعر از بزرگترین گنجینه های شعر امام انقلاب است . که قابلیت چاپ در چند مجموعه بزرگ را دارد که تا کنون یک جلد آن به چاپ رسیده است .

ایشان در ادامه  از همکاری  کلیه عوامل  از جمله  دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان  و  اتاق بازرگانی  صنایع و معادن استان اصفهان  و همچنین  شورای سیاستگذاری  جشنواره مهر بهمن تشکر نمودند .

در ادامه برنامه  حجت الاسلام علی کمساری معاونت محترم  فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)   در باره گفتمان حضرت امام (س) مباحث مبسوطی ارائه  و گفت : گفتمان امام بر دو اصل  اساسی  " اسلامیت  و جمهوریت  " بنا نهاده است  که تضعیف  هر کدام از این دو اصل  تضعیف گفتمان نورانی امام می باشد  که منبعث از وحی وسنت می باشد .

در ادامه  ، شعرای مهمان این جشنواره از جمله عبدالجبار کاکائی ، دکتر نرگس گنجی و استاد حدادیان اشعار خود را در وصف امام خمینی (س) قرائت نمودند و همچنین شعرای برگزیده این جشنواره اشعار انتخابی خود را با موضوع جشنواره قرائت کردند .

از جمله برنامه های  جنبی  جشنواره  :گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم  آیت الله هاشمی رفسنجانی با پخش کلیپ و اشعاری در وصف آن مرحوم توسط  آقای اسماعیلی  ، تجلیل از شاعر برتر کشور جناب آقای عباس شاهزیدی ( خروش)  و افتتاح نمایشگاه عکس  " دستها " با استفاده از سوژه هنری دستان مبارک حضرت امام خمینی (س) به عنوان یکی از کلیدی ترین ابزار ارتباط بصری رهبر فقید با ملت عزیز  ایران اثر سرکار خانم پریسا فهامی از عکاسان برجسته اصفهانی بود .

در پایان بیانیه هیئت داوران توسط دبیر علمی جشنواره استاد علی فردوسی قرائت  و از  برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملی  شعر مهر بهمن تقدیر بعمل آمد .

 

انتهای پیام /*